Güzel Sözler Mesajlar
 
  Sık Kullanılanlara Ekle         Hakkımızda         RSS Bülteni         Çok Okunanlar         Çok Arananlar
SİTEDE ARA :   
 
 
 
apseli diş ağrısına ne iyi gelir          (8218 Kez Okunmuş)

Sağlık bakımından çok önemli bir konu hakkında sizlere tecrübelerim ve yapılması gerekenler hakkında detaylar. Özellikle gece geç saatlerde en güzel uykunuzun ağrıyan diş ağrınız nedeni ile bölünmesi kadar kötü birşey olamaz diye düşünüyorum. Evin tüm fertleri uyurken siz ağrınızla uğraşmak zorunda kalırsınız, diğer kişileri rahatsız etmemek için bir çözüm yolu bulmak asıl hedefinizdir.

Diş ağrısı nasıl azaltılır ?

  • Günlük yaşantımızda yediğimiz öğün sayısına göre dişlerimizi, diş ipi ile temizlemenin yanı sıra fırçalamamamız ağız i ağrının azalmasına yardımcı olacaktır. Daha sonrasında 1 çay kaşığı tuz ile bareber su karışımı gargara yaparak tükürmeniz, ağrınızın aşırı olarak artmasını engelleyecektir.
  • Diş ağrısı olduğunda çevrenizdeki insanlar ağrı kesiciyi kırarak ağrı olan bölgeye koymanızın ağrıyı azalttığını düşünürler, aslında bu uygulama tamamen yanlıştır ve doğruluk derecesi yoktur. Ağrı kesiciler kimyasal yapısı nedeniyle koyduğunuz bölgeye zarar vererek tahriş olmasına neden olur.
  • Diş ağrısının bulunduğu bölge iltihaplanma durumundan dolayı, şiddetli ağrıya neden oluyorsa, soğuk kompres yapılması iyi olacaktır.
  • Tavsiye ettiğimiz ağrı kesiciler arasında Parol etkisi ve ağrıyı kesme konusunda birçok kişi tarafından tercih edilen bir ilaçtır.

Ezilmiş olarak  2 diş sarımsağı çürük dişin üzerinde bir müddet bekletin. Bu bölgedeki iltihabın, dolayısıyla iltihabın neden olduğu basınç ağrısını azaltabilir ve ağrıya neden olabilecek bakterileri yok edebilirsiniz.

  • Diş üzerinde çürük nedeni ile oyuk oluşmuşsa buraya çok az, eser miktarda karanfil yağı (eugenol) emdirilmiş pamuk koyulabilir. Başlangıç aşamasındaki çürüklerde bu yöntemin fayda sağladığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.  Aşırı derecede karanfil yağı da yumuşak dokuları tahrip edici özelliğe sahiptir, bu nedenle daha az bir şekilde kullanmanız gerekir.
  • Soğuk havalarda nefes alıp verirken, diş ağrınızın başlaması, çürük ve hava alan dişlerinizin olduğunun göstergesidir. Zamanında diş hekimine başvuru yaparak kanal tedavinizi yaptırmanız, ilerleyen günlerde tekrar diş ağrısının ortaya çıkmasını engelleyecektir.
  • Ağrıyan dişiniz ısırdığınızda daha fazla ağrıya neden oluyorsa, bu iltihaplanmanın göstergesidir ve kesin olarak antibiyotik tedavisine başlanmalıdır.

Dişiniz çekilecek veya kanal tedavisi yapılacak ise, doktor öncelik ile iltihaplanma var ise antibiyotik kullanımını söleyecek ve ilaç bittikten sonra gelmeniz istenecektir. Böyle bir durumdan eminseniz ilaç kullandıktan sonra gitmeniz daha mantıklı olur.

Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda diş ağrılarınızı en alt seviyelere çekmenize karşın, kalıcı bir çözüme ulaşabilmek için bir diş hekimine görünmeniz gerekmektedir. Zamanında gidilmediği taktirde diğer dişlere de zararı olabilmektedir. Ağız bölgesinde bulanan bir diş sadece ağrı yapmamayla birlikte, ağız kokusunada neden olabilir. Her zaman ağız kokusuna diş çürükleri neden olmazken oruçluyken ağız kokusu hakkında olan makalemizide okuyabilirsiniz.

Diş ağrısı için yapılacak dua ?

Ey Ebu Beşir! Ağrı geldiğinde elini üzerine koy ve Fatiha ve İhlas suresini oku ve daha sonra şu ayeti oku:

“Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sihâb. Sun’allahillezî kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.

Anlamı:

“Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır.Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu.Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.”

Neml 88.  /  Mefatih ‘ul Hacat , 161

 
Bu Konu İçin Hiç Yorum Yapılmamış. İlk Yorumlayan Siz Olabilirsiniz.
 

Benzer Konular :
 
  Karbonatlı Su İçmenin Zararları   Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır
  Tırnak İzi Nasıl Geçer   Limon Yağı Zayıflatırmı
  Mide yanmasına ne iyi geliyor   Balgamlı Öksürük ve Tedavisi
  Mideye iyi gelen yiyecekler   Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler
  kan temizleme kürü   Kalp Pilinin İcadı
  Elma Suyunun Faydaları Yararları   Karaciğerin Görevi
  kilo almak için neler yapılmalı   Diş Fırçası Nasıl Temizlenir
  Elma Suyu Hafızayı Güçlendiriyor!   Diş ağrısına ne iyi gelir
  Öksürüğü Ne Keser?   Siyah Noktalar ve Yüz bölgesinde oluşan lekeler
  siyah noktalardan kurtulmak   Ağız Kokusu Soğan Sarımsak Kokusu Nasıl Giderilir
 
 
Copyright 2012 © Türkiye'nin En Büyük ve En Gelişmiş Güzel Sözler ve Mesajlar Sitesi GuzelMesaj.Net ™   Tüm Hakları Saklıdır.    Webmaster AlpereN
 
Show Tv Canlı İzle    Tv8 Canlı İzle    Trt1 Canlı İzle    Bloomberg Ht Canlı İzle    Tay Tv Canlı İzle