Güzel Sözler Mesajlar
 
  Sık Kullanılanlara Ekle         Hakkımızda         RSS Bülteni         Çok Okunanlar         Çok Arananlar
SİTEDE ARA :   
 
 
 
el falı baktırmak istiyorum          (7331 Kez Okunmuş)
Elinizdeki belirgin çizginin ne olduğunu tıklayarak kişikik özelliklerinizi ve ilerde sizlerle nelerin karşılaşabileceğini el falı ile öğrenebilirsiz..

El falı, avuçlarımızdaki çizgiler hayat çizgisi, Evlilik çizgisi, İş ve kariyer çizgisi, parmak ve tırnaklar karakterlerimizin, hedeflerimizin ve kaderimizin habercisi ve ipuçlarıdır. Bu haberleri birkez öğrendiğinizde, Bir çok konu hakkında aydınlanmış ve bilgi almış olursunuz ve bunun neticesinde tüm hayallerinizi ve hedeflerinizi daha dolu dizgin yaşayabilirsiniz. Hepimiz geleceğe çeşitli umutlarla bakarız geleceği görmenin bir başka yoluda el falı ile avuçlarımızın içindedir. El falının gerçek önemi kaderinizi ve hayatınızın ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcıdır. Eskiden, sol elin ruhsal doğaya (karanlık yönümüze) ve sağ elin de aktif doğaya (aydınlık yönümüze) ait olduğu kabul edilirdi. el falı bakma daha sonra, karanlık ile kötünün yanlış bağdaştırılması sonucu sol el karanlık güçlerle özleştirildi. Kötü (sinister) sözcüğünün orijinal karşılığı -sol- dur. El ve iskambil falını Batı’da kuşaklar boyu sürdüren çingeneler geleneksel olarak sol eli okurlar. Bunun nedeni belki, sol elin, kişinin ezoterik ya da gizemli yanını temsil etmesi, belki de (kalbe daha yakın) olmasıdır. Siz de el falına bakarak öğrenmek istediklerinizi görebilirsiniz.

El Falı

Şiromansi, el çizgilerine bakarak ve bunları yorumlayarak kehanette bulunma sanatı olarak tanımlanabilir. Özellikle Bohemyalılar (Çingeneler) tarafından uygulanagelmiştir. Dolayısıyla Eski Mısır’a, Hindistan’a ve çok eski çağlara bağlanabilecek uzak bir geçmişi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Okültistler de bunu eski devirlerden beri uygulamaktadırlar. Okültistlere göre vücudumuzdaki çizgiler, pek çoklarının iddia ettikleri gibi günlük uğraşılarımızın sonucunda ortaya çıkmış değildirler. En az kullanılan sol elde daha çok çizgi vardır ve yeni doğmuş çocuklar (ki henüz uğraşı edinmemişlerdir) da avuç içlerinde pek çok çizgiye sahiptirler. Şiromansi sol elin avuç içi incelenerek gerçekleştirilir. Ayrıca, şiroloji ya da şironyomoni (chirognomonie) sanatını da görmekteyiz. Burada da, elin hatlarına, şekline bakarak kişinin karakterini anlamak söz konusudur.

 
Bu Konu İçin Hiç Yorum Yapılmamış. İlk Yorumlayan Siz Olabilirsiniz.
 

Benzer Konular :
 
  Burçlara Göre Seks   Yıldızname Falı Bakma
  Çiçek Falı   Zar Falı
  Renk Falı Bak   iskambil falı
  Burcunuzu Çekici Kılan Özellikler   Kişiliğinizi Test Edin
  El Falı Bakmak   Göz Rengi Fali
  Su Falı   papatya falı
  aşk falı bakmak   Günlük falınızı Okuyun
  Çizgi Falı Bak   burç uyum testi
  Kahve Falı   bakla falı
  Astroloji Sözlüğü   Ağaç Falı
 
 
Copyright 2012 © Türkiye'nin En Büyük ve En Gelişmiş Güzel Sözler ve Mesajlar Sitesi GuzelMesaj.Net ™   Tüm Hakları Saklıdır.    Webmaster AlpereN
 
Show Tv Canlı İzle    Tv8 Canlı İzle    Trt1 Canlı İzle    Bloomberg Ht Canlı İzle    Tay Tv Canlı İzle