10 Kasım mesajları ve Atatürk'ü anma resimleri ; 09.Kas.2022 Saatinde Özel Gün Sözleri Kategorisine Admin Tarafından Yazıldı. 1007 Kez Okundu 0 Kişi Yorum Yaptı.

10 Kasım mesajları ve Atatürk'ü anma resimleri

Yorum Yapın

10 Kasım

10 kasım

10 Kasım mesajları ve sözleri ile ilgili araştırmalar başladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde hayatını kaybetti. Saat 09.05'te dünyaya gözlerime yuman Atatürk sözleri her yıl o gün ve saatte anılıyor. 

10 kasım sözleri

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü yaklaşırken Atatürk ile ilgili paylaşım yapmak isteyenler, duygusal, yeni, en özel ve resimli 10 Kasım mesajlarını araştırıyorlar. İşte 10 Kasım mesajları ve anma sözleri 2022...

10 kasım resimleri

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1938'de, saat dokuzu beş geçe hayata gözlerini yumdu.

10 kasım 1

Onu geçen 84 yıla rağmen özlemle yad ediyoruz. Bu sene de Türkiye başta olmak üzere, KKTC ve diğer pek çok devlette anma etkinlikleri düzenlenecek.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin yıldönümünde 10 Kasım sözleri için duygu dolu seçenekler günün anlamını daha da vurgulu bir hale getirecek.

10 kasım resimleri

Türk insanı Atalarına olan özlem, sevgi ve minnet duygularını ifade edecek 10 Kasım mesajlarını internet ortamında aratıyor.

İşte 10 Kasım Atatürk’ü anma sözleri ve Atatürk için yazılmış en güzel ve anlamlı sözler...

10 kasım mesajları

10 Kasım Mesajları

Aramızdan ayrılışının 83. yılını sevgi saygı ve özlemle anıyoruz Daima bizimlesin atam.

Öldüğüm zaman atama en yakın yere gömsünler. Seni Rahmetle Anıyorum Atam.

10 kasım ne zaman

10 Kasım bir hüzün, Matem günü olsa da, Çalışmaya söz veririz, Atatürk`ün huzurunda.

Gideli 83 yıl oldu. Gün geçtikçe daha çok özlüyorum unutulmayacaksın atam.

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk”sün…

10 kasım gif

Her fani gibi 83 yıl önce ebediyete intikal etmiş, ama manevi varlığı, düşünceleri ve kutlu vasiyeti tertemiz millet vicdanında bayrak gibi dalgalanmaktadır”

Unutmadık, unutmayacağız güzel adam. Seni ve bizim tüm için yaptıklarını unutmadık, unutmayacağız, ruhun şad olsun.

'Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.'

10 Kasım Resimleri

10 kasım resimli mesajlar

'Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu

Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk'ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi, sonsuza değin takdirle tatbik edilecektir.

10 kasım atatürk

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

Bütün dünya 10 Kasım'da biz Almanların da dostluk ve saygı ile bağlı olduğumuz bir insanın hayatını ve eserlerini takdirle anmaktadır. Atatürk, daima Türkiye ile Avrupa arasında sıkı bağlar kurmaya çalışmıştır.

Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara'nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajları

Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava kararık sokaklar ıssız… Cumhuriyet ağlıyor!

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal'in askerleriyiz

Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir.

Atatürk'ün başardığı işler mucize ve harika kabilindedir. Birkaç yıl içinde memleketinde yaptığı inkılâplar, birkaç yüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir.

Kurmuş olduğun demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti' ni ebediyete kadar yaşatacağımızı, ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı bir kez ifade eder, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veririz.

10 Kasım Sözleri

Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

Her 10 Kasım'da olduğu gibi bu 10 Kasım'da da Atatürk'e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Atatürk! Sen milletinin gönlünde ebedi yaşayacaksın.

Benzer Konular

Benzer yazı bulunamadı

Yazıya Ait Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın..

Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.