29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları ; 27.Eki.2022 Saatinde Özel Gün Sözleri Kategorisine Admin Tarafından Yazıldı. 1821 Kez Okundu 0 Kişi Yorum Yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları

Yorum Yapın

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Merhaba Sevgili Arkadaşlar 29 Ekim Yaklaşmasıyla Sosyal medyalarda da Cumhuriyet Bayramı ile ilgili güzel sözler, Cumhuriyet Bayramı mesajları, Cumhuriyet Bayramı Mesajları Paylaşılmaya başlamıştır. Atatürk Sözleri

cumhuriyet bayramı resimleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü tüm yurtta coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı'nın 99'uncu yılına özel anlamlı mesajlar bu yıl da Whatsapp, SMS ve Facebook gönderilerinde yer alacak.

cumhuriyet bayramı resimleri 1

Cumhuriyetin ilan edilişinin yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşayanlar Atatürk’ün sözlerinin yer aldığı anlamlı ve duygulu 29 Ekim mesajlarını tercih edecek.

İşte, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili Atatürk’ün sözleri ve mesajları.

cumhuriyet bayramı mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.
Efendiler! Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz.

Benim nâçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

29 ekim sözleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resimleri

Yirmi dokuz Ekimi Karşılarız neşeyle çünkü bu günde erdik büyük cumhuriyete. Cumhuriyet bayramınız kutlu ve şanlı olsun.

Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Canım ülkem ve milletime nice mutlu, barış dolu, bütünlük içinde 29 Ekimler…

29 ekim resimleri

Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprağı uğruna fedakârlıkla mücadele eden gazilerimizi minnetle yâd ediyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyorum.

29 ekim resimleri 3

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 99.yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

29 ekim resimleri 2

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 99.kuruluş yıl dönümünde, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kahramanları rahmetle anıyorum. Milli mücadelede, ayrıca yakın veya uzak tarihimizde vatan ve millet için can vermiş aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

29 ekim resimleri 1

Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 99.yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

29 Ekim mesajları
Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…
Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Canım ülkem ve milletime nice mutlu, barış dolu, bütünlük içinde 29 Ekimler…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anlamı ve önemi nedir? 29 Ekim 1923'te ne oldu?

Cumhuriyet'in ilanıyla Türk milletinin tarihinde yeni bir devrin kapıları 29 Ekim'de açıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmen kurulduğu tarihtir. Ulu Önder Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır. Kutlamalara sayılı gün kala bu önemli tarihin anlam ve önemi de merak konusu oldu. Peki 29 Ekim'de ne oldu? 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı anlamı ve önemi nedir?

CUMHURİYET BAYRAMIYLA BİRLİKTE YAPILAN YENİLİKLER NELERDİR?

Atatürk, Cumhuriyetin ilanıyla, Türkiye'yi çağdaş ve uygar devletler seviyesine ulaştırmak için bir dizi yenilik yaptı. Bu yenilikler; siyasal, bayındırlık, toplumsal, tarım, hukuk, eğitim, sanayi, ekonomi ve ticaret alanlarında yapıldı.

29 EKİM'DE NE OLDU?

29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiye'nin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Bunun 101 pare top atışıyla kutlanması aynı gün meclis tarafından kararlaştırılmıştır. Bizler de yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş günü olan 29 Ekim'i her yıl ülkece coşku içinde kutlamaya devam ediyoruz.

Türk halkı için Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı milli bayramlarımızdan birisidir.

Kurtuluş Savaşı'nın Türk milletinin zaferiyle sonuçlanmasının ardından ortaya çıkan yönetim boşluğunun kaldırılması amacıyla yeni bir yönetim biçiminin belirlenmesi şarttı. Mustafa Kemal ve arkadaşları yaptıkları çalışmalar sonucu Türkiye'ye yakışır yönetim şeklinin cumhuriyet olduğuna karar verdi.

Nihayetinde 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edildi.

Benzer Konular

Benzer yazı bulunamadı

Yazıya Ait Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın..

Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.