30 ağustos zafer bayramı ile ilgili güzel resimli sözler ve resimli mesajlar ; 30.Ağu.2022 Saatinde Özel Gün Sözleri Kategorisine Admin Tarafından Yazıldı. 41 Kez Okundu 0 Kişi Yorum Yaptı.

30 ağustos zafer bayramı ile ilgili güzel resimli sözler ve resimli mesajlar

Yorum Yapın

30 Ağustos Zafer bayramının önemi ve zafer bayramı mesajları

99 yıl önce bugün, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen Büyük Taarruz, Türk ordusunun zaferiyle sonuçlandı.

30 agustos zafer bayramı

Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasının ardından Yunan orduları İzmir'e kadar takip edilmiş; 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur.

İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

İlk kez 1924 yılında Afyon'da Başkumandan Zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü, Türkiye'de 1926'dan itibaren Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

30 agustos zafer bayramı

30 Ağustos 2022 Zafer bayramı mesajları

Asırlara sâri şanlı tarihimizin köşe taşlarından biri olan Büyük Zafer’in 99. yıl dönümüne kavuşmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz.

Milletimizin, Kıbrıs Türklerinin ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın her birinin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.

Bu gurur günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dost ve kardeşlerimize şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu vesileyle İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Büyük Millet Meclisimizin kıymetli mensuplarını ve ordumuzun kahraman askerlerini rahmetle yâd ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz, 4 gün süren göğüs göğse çarpışmaların ardından Dumlupınar’da kesin bir zaferle sonuçlanmıştır.

Dünya savaş tarihine geçen bu şanlı zaferle Türk Milleti, şehit kanlarıyla sulanan vatanı üzerinde asla boyunduruk kabul etmeyeceğini göstermiştir.

30 Ağustos, milletimizin kendisine ömür biçen emperyalist niyetleri kursaklarda bıraktığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu açtığı tarihimizin en kritik dönüm noktalarından biridir.

30 agustos zafer bayramı mesajları

Milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen kazandığı bu zaferle 1071 Malazgirt’te bize yurt kılınan bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.

Büyük Zafer’e ilham veren ruh, inanç ve irade, 99 yıl önce olduğu gibi bugün de milletimize istikamet çizmektedir.

Savunma sanayiinden ekonomiye, dış politikadan enerjiye, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden taşeron terör örgütleriyle mücadeleye kadar her alanda elde ettiğimiz başarılar, bunun en önemli nişaneleridir.

Ülkemiz bugün sadece sınırları içinde yaşayan 84 milyon vatandaşının değil, Balkanlardan Asya’ya, Afrika’dan Avrupa’ya gönül coğrafyasındaki yüz milyonlarca dost ve kardeşinin de umudu haline gelmiştir.

Allah’ın yardımı, kalbi bizimle çarpan dostlarımızın desteği ve necip milletimizin samimi duasıyla inşallah bu umutları boşa çıkarmayacağız.

İçimizdeki kimi bedhahlara rağmen, zalimler karşısında mazlumun hakkını savunmaya, tüm dünyada barışın, adaletin ve özgürlüğün hâkim olması için gayret göstermeye devam edeceğiz.

zafer bayramı resimli mesajlar

Bundan 99 yıl önce Dumlupınar’da şaha kalkan imanın rehberliğinde, 84 milyon birlik, dirlik ve kardeşlik içinde aydınlık yarınlarımıza hep beraber yürüyeceğiz.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını minnetle yâd ediyorum.

Vatanımız, ezanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız uğrunda can veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Milletimizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm kardeşlerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Zafer Bayramı ile ilgili Güzel ve resimli sözler

Ülkemizini tarihteki büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer bayramı milletimizin dirlik ve birliği için, barış ve refahı için kutlu olsun.

Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu büyük zaferin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Sosyal medyada Zafer bayramı kutlama mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletçe kenetlenerek bağımsızlığımızın tescillendiği tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Bu zaferin kazanılmasında emeği olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorumBüyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve ülkemizin koruyucusu Ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü'nü yürekten kutlarım.

Tuna Nehrin'in serin kıyılarında aldığı abdestin namazını, Afrika'nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak 30 Ağustos zafer bayramınızı kutlarım.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

zafer bayramı mesajları

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz. Şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

Ünlülerden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

 

Nilüfer

Milletimiz 99 yıl önce Anadolu topraklarında bir destan yazdı. Büyük taarruzun yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz.

 

Özge Ulusoy
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun…Paşam seni çok seviyoruz

 

Acun Ilıcalı

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. yıl dönümünü kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Can Yılmaz

Tarihimizin büyük gururu Dumlupınar Meydan Muharebesi, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Mekanları Cennet olsun.

30 agustos resimleri

Fazıl Say

30 Ağustos Zafer bayramımız kutlu olsun. Cesur lider, çağdaş devlet adamı Atatürk. İzindeyiz.

 

Cüneyt Arkın

30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Pınar Altuğ Atacan

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

 

Ayşegül Aldinç

Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

 

Ezgi Mola

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti sana müteşekkir! İyi ki bizim başımıza geldin. Her yıl daha da büyük bir özlemle anıyoruz! Hep keşke diyoruz bir kaç yıl daha yaşasaydın… Teşekkür ederiz Atam, Adını anmayanlara inat bizim sana sevgimiz arşa çıkıyor!

 

Hande Ataizi

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.Ne mutlu Türküm diyene. Mustafa Kemal Atatürk

 

Gonca Vuslateri

Bağımsızlık benim karakterimdir.
Mustafa Kemal Atatürk.
İçimizdeki şenliği küstüremeyecektir kimse. Sen bir farkındalığın öncüsüsün aynı zamanda. Güneşi kısık gözle öpemezler. Bazı ışıklara yaklaşılamaz. Ulaşılamaz. Yalnızca aydınlıkları altında önündeki hayatı yaşarsın. Hep ışığınla Atam.

 

Özlem Türkad

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun. Sevgiyle, saygıyla ve özlemle.

30 agustos resimleri mesaj

İlber Ortaylı

"Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!"
İmza: Türkiye Büyük Millet Meclisi Reisi Başkumandan Mustafa Kemal.

 

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Ne mutlu Türküm diye

 

Aslıhan Gürbüz

İşgal altında olmaya direnen onurlu insanlar ve Komutanları, sizleri saygı ve minnetle anıyor ve yolunuzdan gidiyoruz. Zafer en hakiki mürşidi, ilim ve fen olanlarındır.

 

Demet Evgar

Tüm hayatlarını vatanın kurtuluşuna adamış, imkansızı başarmış başta Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm yol arkadaşlarını rahmet, özlem ve gururla anıyorum. Yattıkları yer incinmesin.

 

Ajda Pekkan

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere , istiklal savaşı’nın kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitleri , gazileri rahmet ve şükran ile anıyorum.

 

Türkan Şoray

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Ata’m. Sonsuza kadar kalbimizdesin

 

Gülse Birsel

Zafer ne heyecan verici bir kelime. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

 

Burcu Biricik

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

 

Hülya Avşar

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

30 agustos sözleri

Işın Karaca

Büyük Taarruz'un 99. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızı ebediyen yurt kılan Millî Mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz. Ruhları şâd olsun.

 

Genco Erkal

Sarışın bir kurda benziyordu…” Başımızın tacı. “Başım gözüm üstünesin. Suskum avazım üstüne.” Her geçen gün değerin artıyor. Yaşadığımız koyu karanlığa inat, güneş gibi parlıyorsun.

 

Şebnem Bozoklu Atkaya

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Çok özlüyoruz çok seviyoruz seni atam. Her fırsatta olduğu gibi bir kere daha teşekkür etmek istiyorum.

 

Bergüzar Korel

Halkımız el ele tutuştuğunda önünde hiçbir engelin duramayacağının kanıtıdır 30 Ağustos..
Özgürlüğe alınan nefes..Zafer!Sonsuza Dek.. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun.

 

Gül Sunal

Atamızı, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Burcu Esmersoy

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

 

Hazer Amani

Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize hediye ettiği en büyük bayramımız 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Daha nice aydınlık Zafer Bayramlarına

 

Demet Şener

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

30 agustos resimli sözleri

30 Ağustos Zafer bayramı hangi güne denk geliyor

Zafer Bayramı’nın kutlanacağı 30 Ağustos'a sayılı günler kaldı. Peki her yıl ülke genelinde çeşitli törenlerle kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı hangi güne denk geliyor, 30 Ağustos resmi tatil mi ?

Her yıl Büyük Taarruz’un Türk ordusu tarafından kesin zaferle sonuçlanmasını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, bu yıl salı gününe denk geliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı salı günü yapılacak etkinliklerle kutlanacak.

Resmi tatil mi?

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her yıl 30 Ağustos resmi tatil olarak kutlanıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı ilk olarak 1935 yılında resmi tatil olarak ilan edilmişti.

Zafer Bayramı törenleri

Zafer Bayramı törenleri, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürlüğünce, Genelkurmay Başkanlığıyla koordine edilerek yürütülür.

Zafer Bayramı’nda başkent Ankara'da ve Ankara dışında gerçekleştirilen kutlama ve törenler, "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği" ile düzenlenmiştir.

Zafer Bayramı, 30 Ağustos günü saat 07.00’de başlar ve saat 24.00’te son bulur. Saat 12.00’de Başkentte yirmi bir pâre top atışı yapılır.

Benzer Konular

Benzer yazı bulunamadı

Yazıya Ait Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın..

Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.