Cemal Safi Sözleri ; 05.Haz.2022 Saatinde Ünlülerden Sözler Kategorisine B Tarafından Yazıldı. 1990 Kez Okundu 0 Kişi Yorum Yaptı.

Cemal Safi Sözleri

Yorum Yapın

CEMAL SAFİ SÖZLERİ

Merhaba arkadaşlar günümüzde whatsapp ve instagram için şairlerden güzel sözler arıyorsunuz. Sizler için ünlü şairimiz Cemal Safinin güzel ve anlamlı sözlerini bir sayfada topladık. Keyifli okumalar..... smile smiley

cemal safi sozleri

 

Hüzün adres değiştirir zamanla benden geçer sana göçer sevdiğim. 

Yakışmıyor cepheyi terk edişin, mert dayanır namert kaçar sevdiğim.

Mecnun etsin de beni, mecbur etmesin Allah; dönmem insan yerine koyulmadığım yere. 

Henüz layık değilken tomurcuk kadar aşka, sana gül bahçesini kim acar benden başka! 

Allah’ diyen hayvanlara rastlıyoruz. Şaşırmayın! Ben, seni seviyorum’ diyenine bile rastladım.

Bırak, ölümlü bedenlerde ölümsüz aşk arama. Hayat cömert olsaydı zaten, çıplak gelmezdik dünyaya! 

Hep seven suçlu, sevilen mutlu oluyorsa bu hayatta; sevmiyorum artık, bizi de seven çıkar nasılsa.

Gerçek aşk şans oyunları gibi. Hayali bile mutlu edebiliyor insanı; fakat tutturabilene ‘aşk’ olsun.

Ya benimle kalırsın hep, ya da silinirsin bu yürekten! Ha var, ha yok değil, ya var olursun yada yok. 

Masal kitaplarına benzedi artık zamane aşkları. Okuması çok güzel ve zevkli; ama inanması bir o kadar zor. 

Gelen bir şey katmaz artık bana, giden de hiçbir şey eksiltmez. Gel yada gelme sevgili; artık hiç farketmez! 

Aşk zordu senin için, basit olanı seçtin ve gittin. Zamanla anladım ki; zor olan ben değildim, basit olan sendin. 

Avrupa birliği yetkilileri, hesap makinesiyle leblebi yazabildiğimizi bilse, aslında bizi kırmızı halıyla karşılar. 

Ulan oğlum, aşk için meşakatli intihar metotları geliştirmeyi bırakın. Uğruna öldükleriniz, size bir yerleriyle gülüyor.

Erken yatana tavuk, çok çalışana inek, aklını kullanana çakal, kıskanmayana domuz denilen bi ülkede insan olmak çok zor. 

Alıcı kuş gibi yağdın üstüme, canımı güç belâ taşıdım bugün. Kalıcı kış gibi yağdın üstüme, huyundan soğudum üşüdüm bugün. 

Bazıları alışmış durmadan sevgili değiştirmeye. Haklısınız, çünkü biz alışkın değiliz sevmediğimiz adama seviyorum demeye.

Bir bayanın ağzından ‘ne istiyorsan onu yap’ cümlesi çıktıysa, ‘nede olsa burnundan fitil fitil getiririm’ anlamına gelir. 

Ayağımda çarık elimde asa, sana geleceğim mutlaka bir gün. Aşktan kutsal mıdır medeni yasa, senin olacağım mutlaka bir gün. 

Aşkımın ahıyla tutulur yakan, alıcı kuş kadar sürmez fiyâkan. Senin de gözünü yaşlı bırakan, senin de boynunu büken bulunur.

Kapandı sevdanın dönemi bence, kalmadı leyla’nın önemi bence, gene mi özendin gene mi gence, sana söyleyecek sözüm yok gönül.

Hiç şansın kalmadı dönsen de geri yitirdin verdiğim bütün değeri aşkına emanet ettiğim yeri bu kadar kırmasan ne kaybederdin? 

Kervanı kırılmış çölden beterim hancıya yolcuya hasret giderim yüz karası olmuş gönül defterim dürülse ne yazar dürülmese ne? 

Merhamet olmazsa kalp kiracında, tahtın da kurtarmaz seni tacında. Bir kara sevdanın darağacında, seninde ipini çeken bulunur.

Hayrını umsan da hain kararın, eyvah’la telafi olmaz zararın, yarama tuz bastı ani firarın, düşerken tuttuğum son dalı kırdın. 

Başıma derdinin darısı benim, gözünün yaşını silmeye geldim. Söyle, ne kadarsa yarısı benim, gardaş payı yapıp bölmeye geldim. 

Sevgisiz evlilik hatadır bence; ya hekime ya hakime götürür. Bir kez daha düşün imzadan önce; aşksız nikah nikahsız aşk getirir!

Al götür eskici ne resmi kalsın ne yüzü,ne izi, ne ismi kalsın onsuz da gülmeye değer bu dünya onsuz da görmeye değer her rüya.

Gök gibi gürledin durdun başımda! Buz gibi sözleri kırdın başımda. Ahiret suali sordun karşımda; kıyamet vaktini yaşadım bugün.

Ateşe şu dedim göz göre göre, aklım zavallıydı duyguma göre, bahtına şükretti mecnûn bin kere, ağlarsın düştüğüm çölleri bilsen. 

Ben Allah’tan sonra seni överim seninle var oldu benim değerim. Senden başkasını nasıl severim! Almıyor sultanım, aklım almıyor. 

Böyledir kısrağın deli çağları. Çalmadan oynuyor kıza bak hele! Ben yarattım diyor alçak dağları, kafirin verdiği poza bak hele!

Sersefilim sevgilinin uğruna, abdal oldum göç eyledim giderim. Hançer vurdum gençliğimin bağrına, telâfisiz suç eyledim giderim!

İdam mahkumunun söz hakkı vardı, bari son arzumu sor da öyle git. Arının çiçekte göz hakkı vardır, bir buse için dur da öyle git.

Sessizim ne kadar üzsen de beni, ağzımı açmaya gözüm kesmiyor. Vurduğun zincirden çözsen de beni, bırakıp kaçmaya gözüm kesmiyor. 

Sevmek şöyle dursun sensiz baharı, yaşamak ölmekten hazin geliyor. Kapanmış sabahın bütün yolları, geceler ömrümden uzun geliyor. 

Pişmanlık duyar da dönersen geri, gel de gör aşkından kalan eseri. Seyret ateşinin düştüğü yeri, hasretin zulmünü gör de öyle git. 

Sen gittin gideli olmadı gündüz, gözlerim sabahı görmedi henüz. Seninle olunca dağ tepe dümdüz, sensiz bütün yollar yokuştur bana. 

Güldüğün her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın. 

cemal safi sc3b6zleri

Çeker gibi bakma hançeri kından, senin de canını yakan bulunur. Senin de bir zalim gelir hakkından, sana da bir kurşun sıkan bulunur. 

Ne çıkar sararıp solsa da yüzün! Gönlümde baharsın gelse de güzün. Çekilmez olsa da sitemin, nazın, başka yâr seçmeye gözüm kesmiyor. 

Bu gece rüyama efkârlı girdin, ne derdin var ise yaz gönder bana. Cemâlin gülerken bir resim çektir, kederden arınmış yüz gönder bana. 

Gönül diyarında racon keserdim. Kükreyen arslandım sindirdi felek. Pervasız rüzgârdım zalım eserdim. Fırtınam koparken dindirdi felek. 

Aşkınla ne garip hallere düştüm! Her şeyim tamam da bir sendin noksan! Yağmur yaş demeden yollara düştüm, içim ürperiyor ya evde yoksan! 

Sen benim uykumu kahreden korkum, sen zehir zemberek sen zehir zakkum, sen benim cezamdın ben sana mahkum, sen sana sürgündüm sen bilmiyordun.

Benzer Konular

Turgut Uyar Sözleri

Okunma sayısı : 569

Frida Kahlo Sözleri

Okunma sayısı : 2128

Yazıya Ait Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın..

Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.