İclal Aydın-Üç Kız Kardeş ; 13.Mar.2022 Saatinde Kitaplardan Sözler Kategorisine Nur Tarafından Yazıldı. 122 Kez Okundu 1 Kişi Yorum Yaptı.

İclal Aydın-Üç Kız Kardeş

Yorum Yapın

üç kız kardeş

ÜÇ KIZ KARDEŞ

Bir zamanlar, bir ülkenin en güzel denizine bakan bir evde üç kız kardeş yaşardı. İsimleri Türkân, Dönüş ve Derya idi. Babaları Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım’la birlikte geceleri kucak kucağa oturur, gelecekte onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlardı.

Türkân, Dönüş ve Derya’nın, Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocukluğu, onları yetişkin dünyasının acımasızlığına hazırlamamıştı belki. Hiçbir hayatın, hiçbir seçimin göründüğü kadar kolay olmadığını, bazen en büyük, en akla gelmeyecek sırların en güvendiklerimizin kalbinde saklandığını, en korkulacak hastalıkların gün gelip geçmişi derleyip toplayabileceğini anlamak zaman istiyordu.

Ve zamanın ilaç olmadığı bir yara var mıydı dünyada?

Ayvalık’ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikâyesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikâyesi değil; neşeli günleri yâd ede ede iyiliğe dönüşün hikâyesi. İyileşmenin yolculuğu…

Beni Bırakıp Gitme Bir Yere...

Benzer Konular

Benzer yazı bulunamadı

Yazıya Ait Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın..

GüLhan
İclal Aydının kaleminden Üç kız kardeşin içimizi ısıtan sıcacık hayat hikayesi. Birbirine bağlı, sevgi dolu, mutlu bir aile.Öte yandan hayatın acı yüzü; hüzün, keder, hastalıklar, ölüm ve ayrılıklar…