Motive Edici Sözler ; 12.Eyl.2022 Saatinde Anlamlı Sözler Kategorisine Admin Tarafından Yazıldı. 483 Kez Okundu 0 Kişi Yorum Yaptı.

Motive Edici Sözler

Yorum Yapın

Resimli Motive Sözleri

Merhaba arkadaşlar Ruhunuza eziyet etmekten vaz geçin.

Ama bu yaşamda vaz geçemeyeceğiniz şeyleri de korumaktan çekinmeyin. Hayal kurmayı asla ihmal etmeyin.

Büyük bir hedefiniz varsa, küçük şeyleri başararak işe başlayın. Çünkü sonucu iyi olan her yeni hedef sizleri daha ileriye taşıyacaktır.

İnanç, tarihte siyasiler tarafından en tehlikelileri duygu olarak hep var olmuştur. Bir inanca sahip olan insanların yapamayacağı şey yoktur. Devletler yıkıp, yeni devletler kuran insanların hep bir inancı vardı.

motive edici sözler 1

 

Aşırı derece duygusal anlamda kendinizi dipte hissediyorsanız, bir yerden denemeye başlayın. Başlayın ki eskiden kurduğunuz hayaller yeniden aklınıza gelebilsin.

Sorunların mutlaka çözümleri vardır. Hayatınızda sürekli sorunlar ile mücadele ediyorsanız, bir kısmının üstesinden gelmişsiniz demektir. Ki çözdüğünüz sorunların yerine yenileri gelmiştir.

 

Uyuşuk, kendini bilmeyen, hazırcı insanlardan bu hayatta uzak durun. Onlar diğer insanları da kendilerine benzetmeye çalışırlar, yaptığınız şeyleri küçük görürler ki siz daha fazla ilerlemeye çalışmayın diye.

Sen beklediğin sürece kimse senin önüne getirip bir hediye koymaz. Olduğun yerden daha ileriye gitmek istiyorsan harekete geçmelisin.

 

İmkânsız diye bir düşünce bu dünyada hiçbir zaman var olamaz. Neden mi? Tarihe bir göz atın. Yapılmadan, keşfedilmeden önceki her şeye iyi bakın. Yapılmaz denilen şeylerin hepsi bir zamanlar imkânsız diye ortalıkta söyleniyordu.

Bir şeyi yapmak için size gereken tek şey küçük bir nedenden ibarettir.

Motive Edici Sözler

Hayatında daha önce hiç sahip olmadığın bir şeyi istiyorsan, o zaman o ana kadar hiç yapmadığın bazı şeyleri de yapman gerekiyor demektir.

Siz karşınızdaki insanlara izin vermediğiniz sürece, kimse size, sizi değersiz hissettirmez.

Bir insan ne yaparsa, kendi kendisine yapar hem de iyisiyle kötüsüyle. İyi ve güzel bir şeyler istiyorsanız çaba harcamalısınız, istemiyorsanız kıpırdamadan beklemeniz kafidir.

Eğer kendin için bir şeyler istiyorsan çabalamalısın. Hiçbir inci tanesi, kendi başına sahil de gezmez, onu bulmak istiyorsanız denizin dibine dalmalısınız.

Yaptığınız şeylerden asla pişmanlık duymamayı öğrenin. Yaptığınız şey olumsuz sonuçlandıysa bir yerler bir şeyleri eksik yapmışsınızdır. Bir sonrakinde daha sıkı çalışmanız gerektiğini gösterir bu durum.

İyi bir şeyleri başarmaya başlamak için mükemmel olmaya gerek yoktur. Sadece ilk başlangıcı yapacak cesareti göstermeniz gereklidir.

Bazı insanların hayatta ki yenilgileri, yapmaya çalıştıklarını yapamama becerileri değildir. Yapmak istedikleri işi yarıda bırakmalarıdır.

Bir insanın geçmişini merak ediyorsanız, şimdi ki yaşamına bakmanız onu tanımanız için yeterlidir.

İnsanların size kaybedeceğinizi söylemesine izin vermeyin. O insanlarda öleceklerini bildikleri halde, yaşamaya devam ediyor nasıl olsa.

 

Sen doğru bildiğin yolda yürümekten asla geri kalma. Kimin ne dediğini umursamadan devam et. Sen kendi elde ettiğin başarılarına ulaştığında, senin karşına çıkıp alkışlayacaklardır.

Benzer Konular

Benzer yazı bulunamadı

Yazıya Ait Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın..

Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.